100 éve alakult meg a Magyar Statisztikai Társaság (MST)
A Magyar Statisztikai Társaság 1922. június 22-én alakult meg az első tizenhat tag (Földes Béla, Vargha Gyula, Thirring Gusztáv, Teleszky János, Fellner Frigyes, Buday László, Szabóky Alajos, Kovács Alajos, Balás Károly, Bud János, Kenéz Béla, Kováts Ferenc, Laky Dezső, Illyefalvi Vitéz Géza, Bozóky Ferenc és Schneller Károly) megválasztásával, „a magyar közállapotok statisztikai úton való feltárásának, tanulmányozásának és úgy az országban, mint külföldön való ismertetésének előmozdítása” céljából. A maximális taglétszámot 120 főben határozták meg; a megválasztás feltételéül szabták a tudományos munkát, és a tagoknak kötelező volt székfoglaló előadást tartaniuk.
1922. június 24-én a korabeli magyar sajtó is beszámolt az MST létrejöttéről, többek között a Budapesti Hírlap, a Magyarság, a Szózat, a Pesti Napló és Az Ujság. Szabóky Alajos a Központi Statisztikai Hivatal akkori igazgatója így nyilatkozott a Társaság létrejötte után annak feladatairól a Pesti Naplónak: „Feladata a statisztikai tudomány fejlesztése, kiépítése és népszerűsítése, hogy ez milyen nagy és fontos és mennyire úttörő munkát igényel, arra talán nem szükséges bővebben rámutatnom. A nyugati országokban évtizedek óta működnek már hasonló társulatok. Az angol királyi statisztikai társaság 1834-ben alakult meg és az amerikai és párizsi statisztikai társaságok a múlt század közepe óta működnek. Ott ugyancsak függetlenek a kormánytól és az államhivataloktól és ezzel az irányelvvel alakult meg a magyar statisztikai társaság.”
A társaság ülésein, vándorgyűlésein 1948-ig 241 előadás hangzott el, amelyeket a Magyar Statisztikai Szemle, valamint a szervezet saját folyóirata, az 1923-tól franciául, 1932 után németül, angolul és olaszul megjelent Journal de la Société Hongroise de Statistique és A Magyar Statisztikai Társaság kiadványai című könyvsorozata közölt. 1936-tól a társaság szervezeti keretein belül működött a Nemzetközi Népességtudományi Unió magyarországi csoportja. 1943-ban megalapította a Keleti Károly-emlékérmet.
A társaságot 1949-ben az állam megszüntette, és csak 1990. március 3-án alakulhatott újra. Napjainkban a társaság tagjai nyolc szakosztály keretében végeznek tudományos és ismeretterjesztő tevékenységet. A társaság kiemelkedő munkát végző tagjai számára 1994 óta Keleti Károly-emlékérmet adományoz, a fiatal statisztikusokat pedig 2004 óta Keleti Károly-pályadíjjal segíti. Az MST jelenlegi elnöke: Rózsa Dávid.