A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: kitekintő
2024. július 26. és augusztus 11. között Párizsban kerül megrendezésre a XXXIII. nyári olimpiai játékok
Érdekesség, hogy 100 éve, 1924. május 4. és július 27. között Párizsban rendezték meg az olimpiát, amelyen az 1896. évi olimpia magyar úszóbajnoka, Hajós Alfréd a művészeti versenyeken építészet kategóriában ezüstérmet nyert, így máig ő az egyetlen magyar olimpikon, aki két különböző sportágban nyert olimpiai érmet. Ez volt az utolsó olimpia, amit Pierre de Coubertin NOB-elnöksége alatt rendeztek.
Érdekességek a fagylaltról
A nagy melegben jólesik egy finom fagylaltot elnyalni. Azt tudtátok, hogy átlagosan 50 nyalásra van szükség, hogy elfogyasszunk egy gombóc fagyit? További hasonló érdekességekért nézzétek meg az infografikát!
TovábbLabdarúgó-Európa-bajnokság statisztikája (1960-2020)
Ma játszik a magyar csapat a házigazda németekkel a labdarúgó-Európa-bajnokságon, ennek alkalmából összegyűjtöttünk néhány statisztikai érdekességet a futball-Európa-bajnokság eddigi történetéből.
TovábbMelyek voltak 2023 legnépszerűbb magyar nyelvű könyvei?
Síelés számokban
Az irodalmi Nobel-díjat 2023-ban Jon Fosse norvég író és drámaíró kapta meg
A norvég szerző a rangos díjat „az innovatív színdarabjaiért és prózájáért, amelyek hangot adnak a kimondhatatlannak”.
Az irodalom a családban marad 3.: Ágh (Nagy) István és bátyja, Nagy László
Az irodalom a családban marad című sorozatunkban olyan írókat, költőket mutatunk be, akiket nem csak az írás és az irodalom, hanem a rokoni szálak is összekötik.
TovábbÍróbarátságok 3.: Petőfi Sándor és Jókai Mór
Íróbarátságok című sorozatunkban olyan írókat, költőket mutatunk be, akiket nem csak az írás és az irodalom, hanem a barátság is összeköti.
TovábbMiért népszerű Kínában Petőfi Sándor?
Az idén 200 éve született Petőfi Sándor munkásságát elsőként Lu Hszün (Lu Xun), a 20. századi kínai irodalom egyik legjelentősebb személyisége mutatta be a kínai olvasóközönségnek 1907-ben. Ekkor megjelent művében elemezte a Nemzeti dalt, a Szabadság, szerelem című verset, valamint részleteket közölt e művekből.
TovábbÍrásban, házasságban (íróházaspárok) 3.: Szabó Magda – Szobotka Tibor
Az írásban, házasságban sorozatunk harmadik részében Szabó Magda és Szobotka Tibor írói munkásságát és házasságát mutatjuk be.
Tovább